Radioaktivní zóna

Fake nebo realita?

   Téměř okamžitě po příchodu do tábora u křižovatky, jsme zjistili, že mimo tábor prý hrozí smrtelné nebezpečí, a to vystavení radiaci. Při snaze pochopit situaci jsme ale narazili na mediálního magnáta Maxe Murdocha, který měl v minulosti už velmi kontrolující povahu. Můžeme si tedy položit otázku zda se pan Murdoch opravdu snaží o přežití, nebo je tohle jenom další způsob jak získat moc, nadvládu a uznání.

   Když jsme poprvé narazili na lidstvo v táboře, potkali jsme Petra Klíče a jeho parťáka Maxe Murdocha, oba oblečení v oděvu a s vybavením jím umožňující přežít v zóně. Navíc, fakt že Petr ztratil několik přátel „tam venku“, nasvědčuje jen tomu, že zóna opravdu je a má už velký počet obětí. Ten samý den jsme útočili na mutanty, hmyzáky a spousta jiných s pomocí avatarů. Když jsme se vydali na cestu, museli jsme komunikovat beze slov aby nás právě žádný netvor neohrozil. Vše nasvědčuje zatím tomu, že zóna je a musíme se díky mapě Maxe Murdocha naučit v ni přežít.

   Pak ale přišel zajímavý objev: po dorazení do cíle naší cesty skrz zónu nám bylo řečeno, že zóna neexistuje, začali jsme komunikovat pomocí normální mluvené řeči, a byli jsme naživu. Když se tedy ohlídneme zpět, zjistíme že všechny informace o zóně a všechny prostředky na naše přežití v ní pocházejí pouze a jenom od Maxe Murdocha. Když po neúspěšném zadržení výbuchu jaderné elektrárny, Černobyl,  jediný Max Murdoch byl schopen zmapovat okolí, nikdo jiný to nezpochybňoval, všichni žili ve strachu. Toho náš magnát využil – strachu. Jako jediný přinesl informace, byl jediným zdrojem, tím pádem mohl vyhlašovat že padají trakaře, ale jako jediný zdroj byl pro ostatní zdrojem pravdy. Chtěl nadvládu, moc, a tak skrýval pravdu o neexistenci zóny pro svoje vlastní potřeby.

   Na první pohled můžeme považovat Maxe Murdocha za boha, za jediného schopného vůdce. Ale po přísnějším pohledu a po objevení důkazů můžeme říct, že Max Murdoch je manipulativní dezinformátor, který touží po kontrole všeho kolem sebe stůj co stůj, využil strachu ostatních a stal se pro ně jediným zdrojem, jedinou pravdou. Z toho vyplívá : nejdříve si  zkontrolujte komu ta informace nejvíc přináší, udělejte si svoje vlastní průzkumy než se rozhodnete uvěřit zdroji informací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *